top of page

БЕТОН

  • доставка по м.Суми - 2240 грн.

  • доставка по області в обидва боки - 50 грн./км

Класифікація бетону

Бетонами називають штучні кам'яні матеріали, які отримують в результаті затвердіння грунтовно перемішаної і ущільненої суміші з мінеральної або органічної в'язкої речовини з водою, дрібних і крупних заповнювачів, взятих в певних пропорціях.

Широке застосування знаходять бетони приготовлені на основі цементу або інших неорганічних в'яжучих речовин. Ці бетони зазвичай зачиняють водою. В результаті реакції між ними утворюється цементний камінь, що скріплює зерна заповнювачів у єдиний моноліт. Як заповнювачі використовують переважно місцеві гірські породи і відходи виробництва (шлаки та ін.). Застосування цих дешевих заповнювачів знижує вартість бетону, так як наповнювачі та вода складають 85-90%, а цемент 10-15% від маси бетону.

Для управління властивостями бетону і бетонної суміші в їх склад вводять різні хімічні добавки, які прискорюють або уповільнюють схоплювання бетонної суміші, роблять її більш пластичною, прискорюють твердіння бетону, підвищують його міцність і морозостійкість, а також при необхідності змінюють і інші властивості бетону.

B 7,5
(M-100)

Цей бетон є найнижчої марки і, відповідно, ступеня міцності. Його використовують при будівництві, бетонної підготовки, автостоянок, а також на етапі підготовчих будівельних робіт, коли спочатку укладається шар даного бетону, а вже після його застигання починають арматурні роботи. Іншими словами, цю марку бетону можна використовувати при будівництві не відповідальних споруд і конструкцій, що не будуть несучими. 

C 8/10
(M-150)

Такі бетони низької марки використовують найчастіше в проведенні «бетонної підготовки», для бетонних доріжок і підлог, як підготовчий етап перед заливкою монолітних плит і стрічкових фундаментів. Також з бетону В 12,5 виготовляються бетонні подушки.

C 12/15
(M-200)

Є однією з найбільш широко застосовуваних марок бетону. Його використовують для кладки цегли і будівельних блоків, виготовлення різних типів фундаменту в індивідуальному будівництві, перекриттів, підпірних стін, сходів з бетону. Ця марка бетону також служить для будівництва основ доріг, які зазнають незначних навантажень. 

C 16/20
(M-250)

Найчастіше використовується під час відливу бетонних сходів, доріжок, відмосток, огорож, монолітних фундаментів. Таким чином він найбільше підходить для приватного будівництва.

C 18/22,5
(M-300)

Здебільшого застосовується при будівництві монолітних фундаментів: плитних, стрічкових і свайно-ростверкових фундаментів; при спорудженні монолітних та підпірних стін, сходів, доріжок, відмосток, плит перекриттів, каналізаційних колодязів, верхнього шару доріг з високим навантаженням та інших відповідальних споруд і конструкцій.

C 20/25
(M-350)

В основному застосовується при будівництві несучих конструкцій, таких як балки, колони, монолітні стіни і монолітні фундаменти, плити перекриттів і т.п. Ця марка бетону найчастіше використовується при виробництві різноманітних залізобетонних виробів і залізобетонних конструкцій. 

C 25/30
(M-400)

Використовується при будівництві цокольних поверхів високих монолітних будівель, гідротехнічних об'єктів, банківських сховищ, мостових конструкцій, чаш басейнів, колон, балок, ригелів та інших конструкцій з особливими вимогами.

bottom of page